Moje milé čtenářky a fanynky,

moc Vám děkuji za návštěvu a rovněž za Vaše milé komentáře. To, že nereaguji neznamená, že je nečtu, či jsou mi jedno. Jde pouze o jakýsi deficit energie a nedostatek klidu na psaní. Jsem jako chlap, dovedu se soustředit jen na jedinou věc (mám to v číslech, vlastně mi to jedno právě chybí) a pokud píšu a řve mi do jednoho ucha Outěžka a do druhého Ronja a ze zadu se pozornosti dožaduje Hanbalánek, nemám šanci na nic. V té chvíli se hroutím a jenom tupě civím. Nebo řvu jako lev a utíkám si balit a chci zmizet z toho chaosu.

Vážím si Vás i Vašich slov a návštěvy a moc Vám za to vše děkuji.

Vaše Nartaya alias Lenka

Pruhované tričko a píča kurevská

18. dubna 2018 v 9:20 | Nartaya |  Nartayino klimbání
Sluníčko už posiluje činkami své svaly, když mne Outěžka pronásleduje na své koloběžce. Má dva culíky, brýle a chybí jí přední zub, takže je velice cynické napsat, že se na mne zubí. Utíkám před ní, ona se odpichuje tou jinou nohou, než bych se odpichovala já. Děsivé. Nedávno jsem viděla na youtube takový sestřih videí, kde byli lidi pronásledováni klauny. Outěžka mne nechtěla zabít, jen si otřít svojí pusu, kterou ve výtahu objížděla zábradlíčko (fůj) o moji ruku. Zdrhala jsem, doháněla mne.

Pak mi paní učitelka řekla, že příští středu budou mít děti "tichý den" ve školce a bylo by prý prima, kdyby se oblékly do pruhovaných triček, nejlépe žlutočerných, ale není to podmínka, a tmavých kalhot, tepláčků či legín. Hm, nemáme snad žádné pruhované tričko. Moment, máme pruhovaný svetřík! Jo, tak to by možná šlo!

Než jsem ze školky zmizela, proklábosila jsem minuty tady, minuty tamhle, snažila se být milá, usměvavá i chápající. Vždyť většinu těch dětí znám od úplného "prťava" a s většinou maminek si tykám.

Vezla jsem kolobrndu domů, aby ve školce nepřekážela. A tak jsem si přemýšlela nad dětičkama a jindy i s kolobrndou vyšplhám do našeho patra po schodech, ale teď, výjimečně, jsem jela výtahem a pak potichu jela s tou koloběžkou kolem bytu našeho souseda a zpoza dveří se ozval takový milý pozdrav: "Ty píčo kurevská."

A tak přemýšlím, jestli to patřilo mně nebo má zase nějakou chudinku podnájemnici, kterou takto psychicky terorizuje. Je to starý odporně vypadající člověk, který potvrzuje pravidlo, že zlého člověk poznáte od pohledu. Má fialovou rudou hlavu, holou, obrovský frňák a je celý takový slizký. On má ale pocit elegána, chodí v černém kabátu a na holé rudé hlavě má černý klobouk se širokou krempou. Je vyšší postavy a není to rodily Pražák, podle dialektu tipuji nějakou část Moravy. Také má blízko k alkoholu.

Nevím, kam strká inzeráty o nabídce ubytování, ale každou chvilku se k němu nastěhuje mladá pohledná žena či ještě dívka. Pokud mu tyto nejsou po vůli, začne je psychicky týrat, nadává jim a ty pak většinu volného času, který by jiný trávil doma třeba s knížkou, posedávají buď v parku či někde v kavárně, protože se jim "domů" prostě nechce.

Jelikož vím, co je elegán za dobytek, podařilo se mi jednu opravdu mladičkou dívku zachránit. Naštěstí ji doprovázel tatínek, hledali ubytování pro dceru, která v Praze studuje vysokou školu. Když jsem viděla ty dva vycházet z elegánova bytu, počkala jsem si na ně před barákem a řekla tatínkovi dívky narovinu, že mu nedoporučuji, aby svou krásnou dceru u toho chlapa ubytoval. Když jsme se loučili, moc mi děkoval. Bohužel neznám nikoho, kdo poskytuje ubytování, ale pokud mohu zasáhnu.

Nedávno u souseda bydlela žena. Potkávala jsem ji na chodbě a scházela před očima. Jednou se mi podařilo ji potkat na schodech, šla s hlavou sklopenou a já na ni v žertu, netuše, že je to tak zlé: "Tak co, moří vás?" Žena vytřeštila oči a prý: "To je to na mně tak vidět?" Řekla mi celý příběh a pak jak ji soužití s tím perverzním člověkem ničí. Ale hned mi s radostí oznámila, že se právě stěhuje pryč. Že má sbaleno a čeká na kamaráda, který ji pomůže odstěhovat.

Mám dojem, že ranní pozdrav patřil opravdu mně, protože jsem u souseda nikoho nového neviděla. To každým dnem očekávám, že se rozezvoní zvonek, většinou ten náš, já jako tradičně vyběhnu na chodbu a tam uvidím souseda pouze v krátkém župánku, jak hází klíče nebo jde naproti takové moc pěkné slečně. Když jsem ještě byla naivní a hloupá, možná jsem jen nemohla uvěřit své intuici, tvrdila jsem si, že jde o pojišťovačku. Když jsem ji viděla podruhé a sousedův "outfit", došlo mi, že tato paní sice taky inkasuje peníze, ale rozhodně ne za pojištění. Podle frekvence jejích návštěv by musel mít soused pojištěn každý knoflík na svém dlouhém kabátu a dokonce i pásek na vůbec ne vábném župánku.

Víte, já se na toho člověka nezlobím, jen mne to zarazilo. Nikdy jsem s ním neměla konflikt a normálně se "face to face" zdravíme. Sice je jeden z mála, na kterého se prostě neusmívám, ale pozdravím ho zcela běžně. Navíc mám pocit, že už je hodně velké neštěstí to, kým je a jak vypadá. Potrestá se sám. Buď se uchlastá a nebo mu praskne žilka z té zloby, kterou prská kolem sebe.

Píča kurevská se loučí a přeje všem krásný den. Sluníčko si přes noc naposilovalo a dnes opravdu hřeje.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Milunka Milunka | 18. dubna 2018 v 10:01 | Reagovat

Ještě, že svítí sluníčko, jinak by Ti, hajzl jeden, zkazil den. Je to stejnej blbec, jako ten naproti nám v ulici, vždyť víš. Předevčírem dopoledne šel domů opět silně pod vlivem alkoholu a nadával své sousedce Aleně, že bys od ní kůrku nevzala. A co s ním můžeš udělat? No, vlastně moc ne. Ty se z toho vypíšeš a Alena si mi postěžovala. :-(

2 Nartaya Nartaya | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 10:33 | Reagovat

[1]: Teď ale aspoň vím, proč jsem vždycky měla blbej pocit, když holky byly samy na chodbě. Když jsem se třeba ještě vracela do bytu pro něco a ony už čekaly u výtahu a povykovaly.

3 Kitty Kitty | Web | 18. dubna 2018 v 12:02 | Reagovat

Tak to je něco! Hlídej a kdyby něco, tak práskej hned krásným mlaďoškám nebo jejich rodičům, ať už loví baby jen za peníze. I takoví jsou, bacha na ně! Měla jsem dojem, že ses jen "upsala" s tím výrazem a starost, aby tě pro něj neblokli. Takto to určitě projde ;-)

4 enka1 enka1 | E-mail | 18. dubna 2018 v 13:14 | Reagovat

To je celej architekt Petrlík - kolega (brrr ještě teď) z mý ještě projektantský doby, ale tomu už by mělo být cca 75. Hovado, co umělo prd, ale vlající kabát a širák pochodoval městem velice majestátně.

5 Bev Bev | E-mail | Web | 19. dubna 2018 v 6:39 | Reagovat

Ani se mi tomu nechce věřit. [:tired:] Fuj, dědek jeden ohavnej!!

6 Janinka Janinka | E-mail | Web | 19. dubna 2018 v 14:54 | Reagovat

To určitě nebylo na tebe. Třeba mu v bytě lezla rybenka. Nebo štěnice :-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama